Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !
Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !


Welcome to FAN FICTION world!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectareCe mai citesti? Pa

 

 Ce mai citesti?

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Elyurias
Membrii
Membrii
Elyurias


Sex Sex : feminin Sarpe
Mesaje Mesaje : 207
Varsta Varsta : 34
Localizare Localizare : Asgard

Ce mai citesti? Empty
MesajSubiect: Ce mai citesti?   Ce mai citesti? EmptyMar Aug 14, 2012 9:51 am

Ce carti ati mai citit in ultimul timp?

Eu nu ma laud ca am citit foarte mult in ultimul timp, asa ca ultima carte de care m-am apucat ramane "Inclestarea Regior" de George R.R. Martin. Si ar mai fi o carte de H.P Lovecraft, dar am citit doar prologul asteptand sa plec.
Sus In jos
http://bigblackuglyspider.tumblr.com/
Elie.
Administrator
Administrator
Elie.


Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

Ce mai citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai citesti?   Ce mai citesti? EmptyMar Aug 14, 2012 10:48 am

Fiindca nu prea le am cu cartile , as dori sa imi recomanzi si mie una :D Daca este si romantic e perfect.
Sus In jos
https://animeplace-fic.forumgratuit.ro
Skilly
Moderator
Moderator
Skilly


Sex Sex : feminin Pisica
Mesaje Mesaje : 1087
Varsta Varsta : 25
Localizare Localizare : Zalau/Salaj

Ce mai citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai citesti?   Ce mai citesti? EmptyMar Aug 14, 2012 4:35 pm

Ha, ha. Iti spun eu cartea pe care sa o citesti, sau ma rog, autoarea. Sandra Brown, scrie carti romantice cat de cat si are un talent la scris....
Acum iti spun cartile pe care le-am citit luna aceasta, pe celalalte nu cred ca mi le mai amintesc.
Asa, prima a fost Chipul fara masca de Sidney Sheldon, apoi Apel din Necunoscut, o carte scrisa de un roman sau de o romanca la care nu i-am retinut numele, apoi am mai citit o carte tot de la Sidney Sheldon, dar nu mi-o mai amintesc -blestemata sa fie memoria asta proasta-, apoi Martora, care am terminat-o ieri inainte de miezul noptii, de Sandra Brown, mi-a placut la nebunie si ti-o recomnad Madalina, si azi am terminat alta carte, tot de Sandra Brown, Sa nu trimiti flori, cam ciudat titlul, da e siropoasa cartea dar nu pot spune ca nu mi-a placut. Cartile sunt destul de vechi, adica eu le am din biblioteca parintilor, ma indoiesc ca o sa le gasiti la ceva librari.
Oricum, de acum incolo cred ca nu mai am ce citi, ca mi-am pus cu mine in vacanta doar doua carti crezand ca nu o sa termin nici macar una, avand in vedere ca prima carte, Martora, are 500 si ceva de pagini, mi-am spus ca-mi ajunge pe o saptamana, iar acum am ramas fara carti. v.v
Sus In jos
http://www.oglinda-sparta.blogspot.com
Dee.
Membrii
Membrii
Dee.


Sex Sex : feminin Tigru
Mesaje Mesaje : 514
Varsta Varsta : 26

Ce mai citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai citesti?   Ce mai citesti? EmptyMar Aug 14, 2012 7:57 pm

Well, eu îți recomand să nu citești cărți de Sandra Brown. Romantice ? Eh, scenele de aham nu sunt deloc romantice -.-. Cărțiile ei sunt așa clișeice . Tipa cunoaște tipul și pănă la final fac numaii prostii. Nimic romantic. Și dacă și Sandra Brown are talent la scris e clar. o.o Cred că am vreo zece cărți de ale ei prin bibleotecă - le citea mama în liceu. O singură carte mi-a plăcut - Copilul născut joi. M-a atras ideea cu gemenii că în rest era la fel ca restul cărțiilor ei.


Revenind. Akari îți recomand Romeo și Julieta, PS: I love you, Lorelei, Elevul Dima dintr-a șaptea, Scrisoare de dragoste, Invitație la vals, La răscruce de vânturi, Mitreyi, Nunta în cer etc.. Povești cu adevărat de dragoste, care te vor face să plângi și să te bucuri pentru protagoniști. Eu una am stat cu sufletul la gură mai mereu și am plâns destul de des. Eu una am altă perspectă a dragostei după ce am citit aceste cărți.Sunt povești clasice care nu mor niciodată.


Și de citit. Well, am început să citesc Ucigașul ABC de Agatha Christie. Subiectul e foarte original și îmi place cum aceasta e destul de diferită de restul cărțiilor ei. Sunt la pagina 125 și în două zile sigur o termin. Am început să citesc și Harry Potter în engleză, am ajuns de abia la a treia carte dar e okei. Am ce să fac pănă începe școala. Și după ce termin Ucigașul ABC, mă apuc de Portretul lui Dorian Gray. Am tot evitat-o în ultimul timp.
Sus In jos
http://silverrbeatles.tumblr.com/
Skilly
Moderator
Moderator
Skilly


Sex Sex : feminin Pisica
Mesaje Mesaje : 1087
Varsta Varsta : 25
Localizare Localizare : Zalau/Salaj

Ce mai citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai citesti?   Ce mai citesti? EmptyDum Oct 28, 2012 10:29 am

Acum citesc depsre vampiri, nu sunt chiar aşa de prietenţioasă când vine vorba de cărţi, trebuie să aibă o acţiune care să nu mă plictisească.
Am citit primele 9 cărţi din seria 'Vampirii Sudului' -nu le-am cumpărat cu revista Bravo sau Bravo Girl- care m-au făcut să mă uit şi la serialul True Blood.
După ce termin cărţile, habar n-am ce să mai citesc, vreo recomandare?
Sus In jos
http://www.oglinda-sparta.blogspot.com
Continut sponsorizat





Ce mai citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai citesti?   Ce mai citesti? Empty

Sus In jos
 
Ce mai citesti?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Fiction :: ♫ Diverse ♫ :: Carti & Reviste-
Mergi direct la:  
Certificat Web