Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !
Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !


Welcome to FAN FICTION world!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectareThe GazettE- Pa

 

 The GazettE-

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Moffu.
Designer
Designer
Moffu.


Sex Sex : feminin Sobolan
Mesaje Mesaje : 148
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : PIXEL MOON

The GazettE- Empty
MesajSubiect: The GazettE-   The GazettE- EmptyJoi Iul 12, 2012 7:02 pm


The GazettE- Gazette

Alcătuită din 5 membri, the GazettE este una din cele mai populare trupe găzduite de label-ul PS Company, ce mai are sub aripa sa trupe precum Kaggra, şi Alice Nine. Deşi stilul lor muzical se axează în principal pe rock, în decursul activităţii grupului aceştia au experimentat în multiple ocazii, creaţiile acestora variind de la balade liniştite la punk rock şi chiar au utilizat elemente de hip-hop. Se înscriu sub stilul visual, look-ul acestora schimbandu-se odata cu lansarea oricărui album sau single, dar sunetul lor rămâane inconfundabil, rock şi pur şi simplu ’Gazette’.

* Ruki – Vocal
* Aoi – Chitară
* Uruha– Chitară
* Reita – Bass
* Kai - Tobe

_________________________________________

Eu personal cunosc trupa de mai bine de 5 ani ;3 (şi pot spune că sunt mândră că sunt fană).
Au un stil aparte ce atrage uşor, iar melodiile lor pur şi simplu te inspiră în mii de moduri diferite fiecare ,_ ,
Evident, ca membru preferat l-am avut întotdeauna pe Uruha, fapt pentru care i-am "copiat" look-ul preţ de aproximativ un an. Ador personalitatea şi modul lui de a fi pe scenă, cât şi în momentele lui de copilaş în "behind the scene" ;3.
Acum sunt tare curioasă dacă aţi auzit şi voi de trupă The GazettE- 810156456 , dacă aţi asultat câteva melodii cu atenţie şi cam ce păreree va lăsat muzica, cât şi trupa însăşi.
Sus In jos
Denial
Membrii
Membrii
Denial


Sex Sex : feminin Tigru
Mesaje Mesaje : 6
Varsta Varsta : 26

The GazettE- Empty
MesajSubiect: Re: The GazettE-   The GazettE- EmptyJoi Sept 06, 2012 11:58 am

Urasc J-Rock,nu imi place deloc GazettE ,cand aud de An Cafe,Mucc,si trupe de J-Rock nu imi place deloc niste trupe de 2 bani,au bani multi,fani multi si multe cantece
Sus In jos
Sou
Membrii
Membrii
Sou


Mesaje Mesaje : 69

The GazettE- Empty
MesajSubiect: Re: The GazettE-   The GazettE- EmptySam Sept 08, 2012 7:44 pm

@Denial
GazettE nu e trupă de 2 bani sau Mucc sau altele. Au lucrat mult să ajungă în vârf deoarece în Japonia VK-ul nici măcar nu e aşa popular faţă de altele acolo. E încă underground faţă de altele. Şi nu au atâţia bani, crede-mă. Acolo viaţa e scumpă şi mulţi dau ani pe echipamente şi foarte puţini pentru ei. mda.

Aşa. să trecem la lucruri serioase.
Ador trupa! Este una din favorite, membrii se dedică muzicii şi scot nişte sunete grozave! <3
Melodiile sunt inspirate din viaţa de zi cu zi, cum a afirmat şi trupa şi îşi pot transmite sentimentele prin intermediul muzicii. Membru favorit uhmm cred că este Uruha deşi toţi sunt drăgălaşi şi dorks. haha. Dar Uruha..uhm are ceva aparte care atrage, pare o fire misterioasă şi când îi vezi zâmbetul ăla pe faţă *e un gif când el zâmbea şi ţinea o sticlă mare de şampanie -cred- în mână* devine cea mai drăguţă fiinţă de pe pământ! ahahah.
Oricum, toţi membrii aduc ceva muzicii pe care o fac. Şi o fac singuri; totul e hand-made. ♥
Sus In jos
Continut sponsorizat





The GazettE- Empty
MesajSubiect: Re: The GazettE-   The GazettE- Empty

Sus In jos
 
The GazettE-
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Fiction :: ♦ Cafeneaua Forumului ♦ :: Tv & Showbiz :: Muzica-
Mergi direct la:  
Certificat Web