Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !
Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !


Welcome to FAN FICTION world!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectarePortofoliul meu :D - Pagina 2 Pa

 

 Portofoliul meu :D

In jos 
+8
LordAnubis
Skilly
mada_hope97
Alexandru C.
Co.
Gorlan
Mao.
Elie.
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Elie.
Administrator
Administrator
Elie.


Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

Portofoliul meu :D - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliul meu :D   Portofoliul meu :D - Pagina 2 EmptyMar Iul 17, 2012 10:25 pm

Portofoliul meu :D - Pagina 2 Goldi%2520v2

Si varianta 2 : Portofoliul meu :D - Pagina 2 Goldii

Portofoliul meu :D - Pagina 2 Myland

Si varianta 2 : Portofoliul meu :D - Pagina 2 V2

Portofoliul meu :D - Pagina 2 Smash
Sus In jos
https://animeplace-fic.forumgratuit.ro
Inque~
Critic
Critic
Inque~


Sex Sex : feminin Cocos
Mesaje Mesaje : 110
Varsta Varsta : 30

Portofoliul meu :D - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliul meu :D   Portofoliul meu :D - Pagina 2 EmptyMier Iul 18, 2012 9:49 am

Hello!

Sa stii ca imi plac creatiile tale, cred ca te descurci bine.
Legat de ultimele creatii:

Cred ca prefer varianta a doua a primei, dar oricum ar fi, nu crd ca se potriveste animeul cu fundalul
La a doua o prefer pe prima. Singura obiectie e ca nu se vede bine fontul sau scrisul. E inghesuit si greu de citit. Pe langa asta, nici nu transmite cine stie ce mesaj. Nu prae vad rostul liniilor alora curbe, dar per total arata bine.
Ultima nu prea ma da pe spate pentru ca nu mi se pare ca personajul se portiveste. Pe langa asta, mi se pare ca doar ai decupat personajul si l-ai aruncat acolo. Dar nu se armonizeaza lucrarea.

Cam atat. Sper sa iti fie de folos ce ti-am zis. :]
Sus In jos
Elie.
Administrator
Administrator
Elie.


Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

Portofoliul meu :D - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliul meu :D   Portofoliul meu :D - Pagina 2 EmptyMier Iul 18, 2012 10:04 am

Nu le arunc direct asa , pun efecte , dar urasc sa le acopar sa nu se mai vada.
Sus In jos
https://animeplace-fic.forumgratuit.ro
Inque~
Critic
Critic
Inque~


Sex Sex : feminin Cocos
Mesaje Mesaje : 110
Varsta Varsta : 30

Portofoliul meu :D - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliul meu :D   Portofoliul meu :D - Pagina 2 EmptyMier Iul 18, 2012 11:17 am

Bineinteles ca pui efecte, dar vreau sa zic ca asa arata, de parca ai fi decupat-o si ai fi pus-o acolo pur si simplu. Ca nu se armonizeaza cu restul.
Sus In jos
Elie.
Administrator
Administrator
Elie.


Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

Portofoliul meu :D - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliul meu :D   Portofoliul meu :D - Pagina 2 EmptySam Iul 28, 2012 8:54 pm

Am revenit cu cateva , sunt 3 creatii cu mai multe variante.

Portofoliul meu :D - Pagina 2 Crp

Spoiler:

Portofoliul meu :D - Pagina 2 Huh

Spoiler:

Portofoliul meu :D - Pagina 2 Mrawr1

Spoiler:


Cele din spoiler sunt variantele la primele. Dupa ceva timp , cand am putut sa folosesc din nou pc-ul , am incercat sa fac ceva si nu prea a fost ceva bun la care ma asteptam :-?

Astept pareri :D

Sus In jos
https://animeplace-fic.forumgratuit.ro
Elie.
Administrator
Administrator
Elie.


Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

Portofoliul meu :D - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliul meu :D   Portofoliul meu :D - Pagina 2 EmptyVin Aug 17, 2012 2:05 pm

Hmm...dupa ce am urmat 2 tutoriale am facut si eu cate ceva ^^

Portofoliul meu :D - Pagina 2 2ndTutorialSIng

Portofoliul meu :D - Pagina 2 MusicSign1

Portofoliul meu :D - Pagina 2 Signoo

Portofoliul meu :D - Pagina 2 SmudgeSign
Sus In jos
https://animeplace-fic.forumgratuit.ro
Elyurias
Membrii
Membrii
Elyurias


Sex Sex : feminin Sarpe
Mesaje Mesaje : 207
Varsta Varsta : 34
Localizare Localizare : Asgard

Portofoliul meu :D - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliul meu :D   Portofoliul meu :D - Pagina 2 EmptyVin Aug 17, 2012 8:25 pm

Ok, deci vad o evolutie fata de ce ai facut pana acum, asa ca pot sa iti las un comment mai detaliat. Primul meu sfat, tine-te de facut tutoriale. Pana inveti niste tehnici pe care sa le aplici in semnaturile tale, tine-te de tutoriale. Sfatul nr 2, sa nu te descurajezi de ce am sa iti zic in acest post. Eu critic foarte dur, dar doar daca cred ca persoana in cauza are potential. Si tu ai.

Sig nr.1: Culorile nu se potrivesc. Sunt deranjante, dau impresia de ars, si per total nu merg unele cu altele. Pe fundal nu stiu exact ce ai facut (displace, poate?), dar nu arata grozav. De asemenea, sigul pare pixelizat, ceea ce nu e un lucru bun, de oobicei.

Sig nr.2: Ar fi fost un sig destul de reusit daca nu era rosul din stanga. Rosu cu albastru si cu portocaliu nu prea merg impreuna. Rezuma-te, cel putin pentru moment, la aceeasi paleta de culori. Pentru inceput cel mai sigur e sa folosesti culorile din render pentru fundal. Daca folosesti c4d-uri si alte elemente pe fundal care nu iti dau impresia ca se potrivesc foarte bine dpdv cromatic, foloseste un gradient map, care sa le tempereze.
Incearca sa blur-ezi doar fundalul, si sa lasi focalul neschimbat, pentru a da senzatia de adancime. In cazul asta, nu trebuia sa ii fie blurata fata tipului.

Sig nr.3: Imi place efectul de lumina si faptul ca sunt culorile mai temperate, dar nu trebuia sa fie atat de luminata fata tipului, pare arsa.

Sig nr.4: Mult mai bine in ceea ce priveste culorile, doar ca nu trebuia sa ii dai cu smudge pe par, pentru ca nu adara grozav, sunt ca niste bucati de culoare aruncate peste tipa. Daca vrei neaparat sa dai cu smudge peste marginile focalului, pentru a-l integra mai bine in fundal, scade-i din hardness, si din scatering, ca sa nu te trezesti ca ii pune niste mizerii pe fata...

Ok, acu ca am terminat cu criticile, trebuie sa spun ca imi palce ce ai facut. Se vede ca ai lucrad cu smudge, cu c4d, ca ti-ai creeat un fundal si ai integrat destul de bine renderul in fundal. Esti pe drumul cel bun! Spor in continuare si astept sa vad ce ai sa mai faci.

Hugsi
Sus In jos
http://bigblackuglyspider.tumblr.com/
Elie.
Administrator
Administrator
Elie.


Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

Portofoliul meu :D - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliul meu :D   Portofoliul meu :D - Pagina 2 EmptySam Aug 18, 2012 10:52 pm

Nu a fost dur :)) deloc chiar. Da stiu ... a 2 m-a enervat rau ca nu am putut modifica culoare aceea. La a 3 la fel :)) sunt facute dupa tutoriale si am mai facut cateva.

Asta e facuta dupa un tutorial foarte simplu pentru incepatori :
Portofoliul meu :D - Pagina 2 YBXLS

Iar asta este versiunea a 2 : Portofoliul meu :D - Pagina 2 GLfeA

Asta dupa un tutorial cam lung si greu :(( am stat mult pe el si uite ce a iesit (v1) : Portofoliul meu :D - Pagina 2 FOB77

V2 : Portofoliul meu :D - Pagina 2 TtM0L


Iar astea , acum dupa mult timp . Renderul cu cei 2 e decupat de mine :))
Eu cred ca le-am grupat destul de bine la astea : Portofoliul meu :D - Pagina 2 PL2n3

Portofoliul meu :D - Pagina 2 TmJ7M

Iar de asta sunt dezamagita : Portofoliul meu :D - Pagina 2 R8Rx1



Rendere folosite : Lucy and Gray (FanArt by Milady666 - render facut de mine) Vocaloid si Jolly (Arcana Famiglia) de pe net.
Sus In jos
https://animeplace-fic.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Portofoliul meu :D - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliul meu :D   Portofoliul meu :D - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Portofoliul meu :D
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Portofoliul meu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Fiction :: ღ Fan ART ღ :: Fan GFX-
Mergi direct la:  
Certificat Web