Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !
Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !


Welcome to FAN FICTION world!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectareDrogurile Pa

 

 Drogurile

In jos 
+2
Gorlan
Elie.
6 participanți
AutorMesaj
Elie.
Administrator
Administrator
Elie.


Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

Drogurile Empty
MesajSubiect: Drogurile   Drogurile EmptyVin Mai 11, 2012 8:58 pm

Peste tot , chiar si la tv se aud despre droguri/drogati . Ce parere aveti despre droguri? Ar trebui interzise?
Sus In jos
https://animeplace-fic.forumgratuit.ro
Gorlan
Administrator
Administrator
Gorlan


Sex Sex : masculin Mesaje Mesaje : 666

Drogurile Empty
MesajSubiect: Re: Drogurile   Drogurile EmptyMier Mai 30, 2012 11:18 am

Nu am nimic cu drogurile, "drogatii" cum li se spun le folosesc pentru ca au avut probleme sau ceva si vor sa uite de lumea asta. Nu ar trebui interzise!

P.s: Unele droguri se folosesc in medicina, dar si la petreceri (cum ar fi extasy).
Sus In jos
Electra :3
Yuri/yaoi fan
Yuri/yaoi fan
Electra :3


Sex Sex : feminin Sobolan
Mesaje Mesaje : 225
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Potatoes World.

Drogurile Empty
MesajSubiect: Re: Drogurile   Drogurile EmptyJoi Mai 31, 2012 9:49 pm

Hmm din cate stiu eu drogurile afecteaza parti ale corpului iar un drog cunoscut este cafeau si tigara. Eu una beau cafea regulat, de fumat nu fumez insa am incercat destule si de alea. Chiar si Cola am inteles ca a fost considerat un drog, iar eu sunt o "drogata" =))) pentru ca veau la Cola de nu ma intrece nimeni :)).
Iar din cate stie eu singurul drog de care se face dependesta este heroina. :)


Ultima editare efectuata de catre Electra :3 in Vin Iun 01, 2012 9:57 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
● Lene
Like a boss
Like a boss
● Lene


Sex Sex : feminin Sobolan
Mesaje Mesaje : 198
Varsta Varsta : 27

Drogurile Empty
MesajSubiect: Re: Drogurile   Drogurile EmptyVin Iun 01, 2012 7:16 am

Drogurile... Nu am nimic cu ele, fiecare face ce vrea. Daca ma pun sa incerc si eu asta e..
Nu spun nimanui "nu mai fa asta, vei crapa!" ar fi ipocrizie sin partea mea..
Oricum,daca ei aleg ca vor sa isi distruga viata (oricum mor, nu distrug nimic...) atunci e alegerea lor.
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
Gorlan
Administrator
Administrator
Gorlan


Sex Sex : masculin Mesaje Mesaje : 666

Drogurile Empty
MesajSubiect: Re: Drogurile   Drogurile EmptyVin Iun 01, 2012 11:47 am

Imi plac raspunsurile voastre si cum a zis si Electra, heroina provoaca dependenta de la prima doza si numai cum sa te lasi :evil:
Sus In jos
Electra :3
Yuri/yaoi fan
Yuri/yaoi fan
Electra :3


Sex Sex : feminin Sobolan
Mesaje Mesaje : 225
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Potatoes World.

Drogurile Empty
MesajSubiect: Re: Drogurile   Drogurile EmptyVin Iun 01, 2012 9:58 pm

eu una asa am auzit si oricum cele mai uzuale sunt ierburile care se fumeaza ca marijuana. Cineva drag mie a fumat marijuana dar acum are 18 ani si nu mai fumeaza sau chestii e interesat de facultate si altele s`a lasat. Si acele pastilute de fericire.
Sus In jos
Dee.
Membrii
Membrii
Dee.


Sex Sex : feminin Tigru
Mesaje Mesaje : 514
Varsta Varsta : 26

Drogurile Empty
MesajSubiect: Re: Drogurile   Drogurile EmptyMar Iul 24, 2012 12:42 am

Pual McCartney s-a lăsat de heroina la 69 de ani. El e dovada vie că heroina nu te omoară dar te îmbătrănește o.o.
Sunt multe, multe, multe droguri. Și mulți, mulți, mulți dependenți. Uh, nu am nimic cu oamenii care o practică. Aș fii ipocrită, oamenii pe care îi idolatrizez se droghează dar eu una nu sunt de acord cu ele. Nu aș încerca vreodată și nu sunt deloc curioasă să văd cum sunt. Deși chiar mă întrebam cu e starea aia dar mai bine rămân cu întrebarea.
Uh, cel mai întălnit drog e cofeina. Ăsta e singurul drog pe care l-am încercat și de care, recunosc, sunt dependentă. Nu beau cafea, dar beau cola la greu.
Apoi e tutun-ul cu care n-am nici cea mai mică problemă. Nu fumezz, dar părinții mei o fac și m-am obișnuit cu fumul de țigară.
Apoi sunt drogurile periculoare Cocaina, Heroina, Canabis-ul - care de altfel sunt folosite și în medicină. Desigur, în majoritatea țărilor sunt ilegale dar în alte țări și acum se folosesc în scop medical.
Toate chestiile astea te omoară, nu imediat dar încet și în timp. Sunt multe persoane - și celebrități- care au murit datorită unor supradoze. Deci nu sunt deloc inofensive.
Sus In jos
http://silverrbeatles.tumblr.com/
Gorlan
Administrator
Administrator
Gorlan


Sex Sex : masculin Mesaje Mesaje : 666

Drogurile Empty
MesajSubiect: Re: Drogurile   Drogurile EmptyMier Sept 12, 2012 12:45 am

Marijuana, Morfina (tot drog este) sunt folosite si in medicina. Oricum mie tot nu mi se par asa de rele, poate doar heroina pentru ca la o supradoza esti mort (cu putin noroc mai scapi), in schimb cannabis-ul este mai sanatos decat tutunul, adica el nu distruge plamanii, doar iti da starea de "king of the world".
Sus In jos
Sou
Membrii
Membrii
Sou


Mesaje Mesaje : 69

Drogurile Empty
MesajSubiect: Re: Drogurile   Drogurile EmptyMier Sept 12, 2012 8:37 pm

A apărut un nou drog de la ruşi dacă nu mă înşel. Şi ăla practic pte "mănâncă" pe dinăuntru. Am văzut imagini şi erau îngrozitoare. Dar fiecare face ce vrea cu viaţa lui. Ştiu că este un mod de a uita de tot şi să te simţi că eşti cel mai tare din parcare dar totuşi, nu cred că merită riscul.
Eu una nu sunt curioasă să încerc aşa ceva. Nu mi-a trezit vreodată interesul heh. Eram dependentă de cola la un moment dat dar m-am lăsat. E muuuult prea dulce pt mine şi îţi strică şi dantura. > > iar cafeaua.. nu mă încântă. Beau din când în când dar nu-s dependentă.
Sus In jos
Gorlan
Administrator
Administrator
Gorlan


Sex Sex : masculin Mesaje Mesaje : 666

Drogurile Empty
MesajSubiect: Re: Drogurile   Drogurile EmptyJoi Sept 13, 2012 12:52 am

Hm... am auzit si eu despre acel tip de "drog" dar nu prea sunt dependenti multi de asa ceva. Cred ca cel mai dependent drog ramane heroina, din cate am auzit de cele ce se fumeaza te poti lasa usor.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Drogurile Empty
MesajSubiect: Re: Drogurile   Drogurile Empty

Sus In jos
 
Drogurile
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Fiction :: ♦ Cafeneaua Forumului ♦ :: Educatie si Cultura Generala-
Mergi direct la:  
Certificat Web